Portal turystyczny oktravel.pl
Portal turystyczny oktravel.pl-1Portal turystyczny oktravel.pl-2Portal turystyczny oktravel.pl-3

Adres www:
http://www.oktravel.pl

Technologie:
php,mysql,cms,joomla,javascript,jQuery

Skrócony opis:
Serwis internetowy dla agencji turystycznej WORLD TOUR wraz z rozbudowaną bazą hoteli, zintegrowany z dostawcą ofert turystycznych - MerlinX zarządzany z poziomu prostego i intuicyjnego panelu administracyjnego.

Opis

Przedmiotem działań projektu było zaprojektowanie (projekt koncepcyjny, funkcjonalny i graficzny) oraz pełne wdrożenie i uruchomienie portalu turystycznego agregującego oferty wycieczkowe dostępne na platformie MerlinX oraz oferty własne biura, otoczone treściami informacyjnymi pomagającymi Klientowi na wybór oferty najbardziej odpowiadającej jego wymaganiom – indywidualne opisy hoteli, opisy regionów, fotogalerie, przewodniki turystyczne, itp. Dla ułatwienia poszukiwania ofert, przygotowaliśmy trzy wyszukiwarki – wyszukiwarka ofert standardowych, wyszukiwarka wycieczek specjalnych – egzotyka oraz wyszukiwarka hoteli. Dodatkowo w różnych miejscach portalu, umieszczone są specjalnie przygotowane, zarządzane z poziomu panelu administracyjnego boxy, które umożliwiają dodatkową promocję wybranych treści. Całość zarządzana jest przez pracowników biura ze specjalnie przygotowanego do tego celu panelu administracyjnego, który może być obsługiwany również przez osoby posiadające niezbyt dużą wiedzę z zakresu budowy i obsługi stron internetowych.

 

Case study

Biuro podróży WORLD TOUR Sopot istnieje na ryku turystycznym ponad 11 lat. Bogate doświadczenie i rozbudowana oraz ciekawa oferta wycieczkowa stanowią podstawy sukcesu odniesionego przez firmę. World Tour oferuje standardową pulę wycieczek oferowanych przez stacjonarne biura podróży, ale również, dzięki współpracy z dużymi Touroperatorami jak TUI czy Neckerman, również egzotyczne wycieczki dla najbardziej wymagających klientów.


Głównym trzonem sprzedaży biura jest sprzedaż stacjonarna oraz rekomendacje. Od 2006 roku, WORLD TOUR postanowił zainwestować w internetowy kanał sprzedaży i właśnie wtedy powstał serwis www.oktravel.pl. Rok 2006 to dosyć zamierzchłe czasy jeżeli chodzi o branżę internetową, mimo to strona oktravel.pl funkcjonowała w niemalże niezmienionym kształcie aż do roku 2012. W końcowym okresie działania strony, pojawiały się co raz to nowe problemy z funkcjonowaniem serwisu (ze względu na rozwój technologiczny infrastruktury serwerowej), wymianą danych (ze względu na przestarzałe mechanizmy) oraz stale rosnące koszta utrzymania archaicznej infrastruktury serwerowej.


W odpowiedzi na potrzeby rynku i nowoczesnej działalności, zaproponowaliśmy firmie całkowity redesign serwisu www.oktravel.pl. Bazując na wieloletniej współpracy pomiędzy naszymi firmami, byliśmy w stanie zaproponować rozwiązania, które sprostają wymaganiom nowoczesnego biura podróży, prowadzącego oprócz działalności stacjonarnej, co raz bardziej intensywną sprzedaż w kanale internetowym. Zaprojektowany i wdrożony portal, charakteryzuje się prostotą obsługi od strony administracyjnej, zintegrowany jest z systemem wycieczkowym MerlinX, z którego korzysta większość biur podróży, a oprócz tego posiada moduł pozwalający pracownikom biura na wprowadzanie własnych ofert hotelowych oraz terminów wycieczek, co zdecydowanie wyróżnia biuro World Tour na tle konkurencji (ponad 7 tys. własnych opisów hoteli). W portalu wprowadzone zostały również funkcjonalności, które ułatwiają Klientom biura wybór najlepszej oferty (w tym opisy regionów, fotogalerie zdjęć, propozycje podobnych ofert, przewodniki turystyczne i wiele innych). Co również niezmiernie ważne, portal otwarty jest na dalszą rozbudowę, co rokuje dobrze na dalszą współpracę pomiędzy WORLD TOUR i FUERTE MEDIA.


Efektem naszych działań tuż po uruchomieniu serwisu były pozytywne opinie stałych i nowych Klientów serwisu oraz zadowolenie pracowników biura, dla których zarządzanie treściami stało się o wiele łatwiejsze.