Portal katalogowy katalogi-narzedziowe.pl
Portal katalogowy katalogi-narzedziowe.pl-1Portal katalogowy katalogi-narzedziowe.pl-2Portal katalogowy katalogi-narzedziowe.pl-3Portal katalogowy katalogi-narzedziowe.pl-4Portal katalogowy katalogi-narzedziowe.pl-5

Adres www:
http://www.katalogi-narzedziowe.pl

Technologie:
php,mysql,cms wordpress

Skrócony opis:
Wdrożenie nowego serwisu pozwalającego na udostępnianie plików w formacie PDF. Zakres prac obejmował nie tylko pełne wdrożenie, przygotowanie projektu graficznego, konfigurację hostingu i uruchomienie gotowego serwisu, ale również uzupełnienie go treściami, testy powdrożeniowe, kompleksową obsługę administracyjną oraz pozycjonowanie w wariancie szerokim.

 

Opis

Katalogi-narzedziowe.pl to kolejne wdrożenie wykonane na zlecenie Świdnickiej firmy handlowej ELTECH. To rozwiązanie oparte w całości o znany CMS – WordPress, który po wykonaniu kilku niezbędnych modyfikacji nadawał się doskonale do tego zastosowania. Wortal pozwala na udostępnianie katalogów producentów narzędzi, w wersji PDF, a również w wersji online w przypadku plików mniejszych niż 20 MB. Wortal przygotowany został z myślą o użytkowniku, który na co dzień nie korzysta zawodowo z internetu, więc znalezienie odpowiednich informacji musi być dla niego maksymalnie uproszczone. Właśnie dlatego udostępniona została wyszukiwarka kontekstowa, możliwość kategoryzacji katalogów, niezależne archiwum oraz podział ze względu na producentów.
Również zarządzanie treściami w wortalu zostało przygotowane z myślą o użytkowniku posiadającym podstawową wiedzę z zakresu technologii internetowych.
Zakres prac obejmował również przygotowanie i wdrożenie projektu graficznego, oraz pozycjonowanie w wariancie szerokim, dlatego też duży nacisk położony został na optymalizację kodu pod kątem wytycznych google.pl.

 

Case study

Firma ELTECH to jedna z większych firm handlowych w Polsce, zajmująca się dystrybucją profesjonalnych narzędzi znanych i renomowanych producentów krajowych i zagranicznych. Wortal katalogi-narzedziowe.pl powstał w odpowiedzi na potrzeby Klientów firmy, którzy co raz chętniej korzystają z elektronicznych wersji katalogów, ale napotykają na problemy ze znalezieniem odpowiednich informacji na stronach wybranych producentów.

Katalogi-narzedziowe.pl agreguje katalogi dostawców firmy ELTECH w jednym miejscu i pozwala na łatwy dostęp i znalezienie informacji. Serwis cieszy się dużą popularnością i już pierwszym miesiącu istnienia, w maju 2012, zanotował ponad tysiąc unikalnych odwiedzin.

Wdrożenie obejmowało przygotowanie projektu funkcjonalnego, graficznego, oprogramowanie funkcjonalności, konfigurację serwera, uruchomienie serwisu pod wskazaną domeną i testy powdrożeniowe.

FUERTE MEDIA nieprzerwanie prowadzi prace mające na celu zwiększenie popularności serwisu, w tym pozycjonowanie w wariancie szerokim. Serwis uzupełniany jest na bieżąco, przez co rośnie ilość udostępnianych informacji oraz zainteresowanie nimi.